Zapowiedź Pierwszej Edycji Audioriver Łódź, Kluczowego Festiwalu Muzyki Elektronicznej Środkowo-Wschodniej Europy

W miarę upływu czasu, z niecierpliwością oczekujemy na pierwszą edycję Audioriver Łódź. Ten event to jedno z najważniejszych wydarzeń muzyki elektronicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Wszyscy entuzjaści powinni odłożyć inne plany i zarezerwować sobie czas w dniach 12–14 lipca. To wydarzenie zdecydowanie zasługuje na waszą uwagę.

Audioriver 2024 w Łodzi zapowiada się jako wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie pod wieloma względami. Organizatorzy festiwalu deklarują postawienie aż sześciu scen, a do tego dodatkowych stref pełnych atrakcji. Serce festiwalu stanowić będzie główna scena, elegancko usytuowana przed Górką Retkińską.Ukazane zostaną topowe gwiazdy festiwalu. Zobaczymy tam Fever Ray z ekscytującym występem teatralnym, Victorię de Angelis z grupy Måneskin w duecie z Partiboim69, zwycięzców plebiscytu Beatport na najlepszy zespół koncertowy, duński zespół WhoMadeWho, a także duet Kiasmos, słynący ze swojego kinematograficznego rozmachu.

Podczas festiwalu w Łodzi pojawi się także legendarny Circus – scena w namiocie cyrkowym, która jest tradycyjnie gospodarzem dla najważniejszych przedstawicieli scen house i techno. W podobnym namiocie będą mogli bawić się wszyscy fani muzyki basowej. Najbardziej magicznym miejscem festiwalu stanie się scena Studio, umiejscowiona wśród drzew, gdzie rozbrzmiewać będą klasyczne, lżejsze dźwięki. Tuż obok znajdować się będzie strefa chilloutowa, idealna do odpoczynku po intensywnym tańcu.

Tak więc budowa scen jest już w pełnym toku, aby wszystko było gotowe na czas, za tydzień! Te przygotowania to zapowiedź wielkiego święta muzyki elektronicznej, które czeka nas już niebawem.