Remont torowiska na Żabieńcu i rondzie Lotników Lwowskich – mieszkańcy niezadowoleni, ale postępy są widoczne

Łódzkie torowiska na Żabieńcu i rondzie Lotników Lwowskich od jakiegoś czasu przechodzą gruntowną modernizację. Z uwagi na remonty, ruch tramwajowy w stronę Górnej Teofilowa został zawieszony. Zastępują go teraz zarówno standardowe autobusy komunikacji miejskiej, jak i te zastępcze. Chociaż mieszkańcy Łodzi nie kryją swojej frustracji, wynikającej z niedogodności spowodowanych tymi pracami, to jednak cieszy ich fakt, że prace wydają się postępować dość sprawnie. Istnieje realna szansa na ich zakończenie w bliskiej przyszłości.

Reprezentanci ratusza miasta Łódź informują, że główne prace koncentrują się wokół wymiany zwrotnic na wjeździe do krańcówki. Prace rozpoczęto od demontażu, co okazało się dość skomplikowanym zadaniem ze względu na położenie punktu na wiadukcie oraz konieczność odpowiedniego zabezpieczenia i układania zwrotnic. Mimo tych trudności, prace są intensywne i robi się wszystko, aby zakończyć je jak najszybciej.

Chociaż prowadzone prace na Teofilowie nie wpłynęły na organizację ruchu drogowego, to jednak sytuacja na rondzie Lotników Lwowskich jest inna. Niektórzy kierowcy nadal mają problemy z orientacją na terenie objętym remontem.

Warto przypomnieć, że fragment ronda od strony placu Niepodległości jest zamknięty dla ruchu. To oznacza, że kierujący, którzy jadą z Górnej, nie mają możliwości skręcenia w Pabianicką w stronę łódzkiego portu lub w al. Politechniki. Zamiast tego są zmuszeni skręcić w ulicę Pabianicką w stronę placu Niepodległości i jechać prosto do ulicy Sieradzkiej, lub czekać na możliwość skrętu w ulicę Wólczańską. Niestety, ta sytuacja prowadzi do tworzenia się znacznych korków.