Łódzki Urząd Miejski z nietypową taktyką przeciwko nieodpowiedzialnym kierowcom: stojaki rowerowe zamiast parkingów

Innowacyjne rozwiązanie, mające na celu zniwelowanie problemu z nieprawidłowym parkowaniem, zostało wprowadzone przez Urząd Miejski w Łodzi. W miejsce skarg do straży miejskiej i interwencji drogowców, pojawiły się stojaki dla rowerów rozmieszczone na osiedlowych terenach zielonych. Jedną z takich konstrukcji można zauważyć na ulicy 10 lutego. Choć mieszkańcy byli zaskoczeni tym nowatorskim pomysłem, wydaje się on efektywnie rozwiązywać problem.

Jedna z mieszkanek ulicy opowiadała o stałych problemach wynikających z faktu, że kierowcy często decydują się zostawić swoje pojazdy na trawnikach. Według niej, sytuacja ta jest powiązana bezpośrednio z remontem odbywającym się na sąsiedniej ulicy Brzeźnej, który znacznie ograniczył liczbę dostępnych miejsc parkingowych. W rezultacie, wielu kierowców szuka innych miejsc do parkowania, często na nieprawidłowo.

Mieszkańcy przyznali, że spodziewali się raczej interwencji straży miejskiej lub użycia blokad na koła, a nie innowacyjnego rozwiązania, które zobaczyli kilka dni temu. „Robotnicy przybyli i zamontowali obok siebie co najmniej 6 stojaków na rowery”, relacjonuje ta sama mieszkanka. Zauważyła ona, że takie rozwiązanie jest powszechne w centrum miasta, gdzie ruch rowerowy jest znacznie większy. Wskazała również, że większość mieszkańców jej ulicy to właściciele domów jednorodzinnych, którzy na ogół nie muszą zostawiać swoich rowerów poza swoją posesją.

Kwestię nowych stojaków na rowery na ulicy 10 lutego postanowiliśmy skierować do Zarządu Dróg