Ignorowanie policji na drodze skończyło się pościgiem i kolizją w łódzkim Rokiciu

W Łodzi, w dzielnicy Rokicie 2 lipca o godzinie 19:50 miał miejsce incydent z udziałem kierowcy, który nie zastosował się do wezwania policyjnej kontroli drogowej. Funkcjonariusze próbowali go zatrzymać na ulicy Pabianickiej, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą volkswagena passata postanowił ignorować sygnały i rozpocząć ucieczkę.

Jak podaje sierżant Mateusz Piliński, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, kierowca pomimo intensywnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych ze strony policjantów, nadal kontynuował swoją jazdę. Funkcjonariusze nie mieli innego wyboru, jak ruszyć w pościg za uciekinierem.

Przy skrzyżowaniu ulic: Świętego Franciszka z Asyżu oraz Szybowcowej, kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, co doprowadziło do zderzenia z prawidłowo poruszającym się seatem.

Kolizja była na tyle silna, że mężczyzna prowadzący volkswagena został wyrzucony przez przednią szybę. Ponadto, dwie osoby jadące seatem również odniosły obrażenia. Na miejscu zdarzenia wszystkim poszkodowanym udzielono natychmiastowej pomocy medycznej. Kierowca volkswagena, który spowodował całe zamieszanie, został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a następnie przewieziony do szpitala ze względu na ciężki stan jego nogi.