Wypadek na ulicy Astronomicznej w Łodzi – cztery osoby zatrute tlenkiem węgla

Niespodziewane i bardzo groźne dla zdrowia i życia zdarzenie miało miejsce na łódzkiej Astronomicznej. W jednym z budynków mieszkalnych doszło do wycieku tlenku węgla, który poskutkował zatruciem czterech osób.

Wydarzenie to nastąpiło po godzinie piątej rano. W powietrzu unosił się niewidoczny, ale śmiertelnie niebezpieczny gaz – tlenek węgla. Nieszczęśliwie, w jego obecności znalazło się aż czworo mieszkańców jednego z domów na tej ulicy.

Pierwszą ofiarą tlenku węgla okazała się 19-letnia dziewczyna, która nagle straciła przytomność. Została ona natychmiast odnaleziona przez pozostałe osoby znajdujące się w budynku – 21-letniego mężczyznę oraz 51-letnią kobietę. Niestety, i oni również ucierpieli na skutek inhalacji niebezpiecznego gazu.

Zarówno młody mężczyzna, jak i starsza dama zostali przetransportowani do szpitala w celu wnikliwej diagnostyki i leczenia. Jednak nie byli jedynymi poszkodowanymi. Na miejscu udzielono równie koniecznej pomocy medycznej 55-letniemu mężczyźnie, który również został narażony na działanie tlenku węgla.