Trudności komunikacyjne w Łodzi – opóźnienia tramwajów MPK Łódź i zmiana trasy kursowania

Zarówno kierowcy, jak i podróżni korzystający z tramwajów MPK Łódź, borykają się z utrudnieniami od pierwszego tygodnia zamknięcia odcinka od alei Kościuszki do skrzyżowania ulic Zachodniej z Ogrodową. Tramwaje opóźniają się nawet do 30 minut, a liczba linii kursujących w tym obszarze wzrosła z jednej do pięciu. To sprawia, że pasażerowie czują się zdezorientowani i zdenerwowani, niepewnie poruszając się po mieście.

Od wielu miesięcy pasażerowie zmagają się z opóźnieniami tramwajów poruszających się na ulicy Kilińskiego. Problem ten jest dobrze znany łódzkim mieszkańcom i turystom.

Sytuacja stała się szczególnie uciążliwa, kiedy po długiej przerwie tramwaje wróciły na ulicę Kilińskiego, prowadząc od Tymienieckiego do Centrum Krwiodawstwa. Od tego czasu, trudności związane z opóźnieniami pojawiają się niemal codziennie.

W poniedziałek 29 stycznia doszło do zmiany tras kilku linii tramwajowych w związku z zamknięciem skrzyżowania ulic Zachodniej i Legionów dla tramwajów MPK Łódź. Wśród wprowadzonych zmian znalazło się utworzenie trasy objazdowej przez ulicę Kilińskiego dla linii numer 3, 6 i 11. Przekierowanie tych linii na tę właśnie ulicę jeszcze bardziej pogłębiło problem z korkami.