Seniorzy z Łodzi stają się twarzami kalendarza charytatywnego na rok 2024 wydanego przez Fundację Łódzka Akademia Kobiecości

Fundacja Łódzka Akademia Kobiecości wypuściła na rynek kalendarz charytatywny na rok 2024, którego głównymi bohaterami są aktywni seniorzy z Łodzi, angażujący się w działania na rzecz innych. Ten projekt ma na celu uhonorowanie tych, którzy poświęcają swój czas i wysiłek na działalność społeczną.

Założeniem kalendarza „W trosce o innych, w trosce o siebie” jest nie tylko docenienie zaangażowania osób starszych, ale także przekazanie uniwersalnego i międzypokoleniowego przesłania. To publikacja, która ma poruszyć każdego, niezależnie od wieku. Adam Adamus, łódzki fotograf i entuzjasta, jest odpowiedzialny za zdjęcia zamieszczone w kalendarzu.

Sesja fotograficzna odbyła się w parkach rozlokowanych po całej Łodzi, a jej uczestnikami byli bohaterowie kalendarza. – Wybraliśmy do udziału w projekcie osoby, których działania motywują inne osoby do dzielenia się dobrem. W naszym kalendarzu znalazły się miejsca dla niezwykle empatycznych ludzi. Ich jedyna obecność pokazuje, jak istotne jest pozytywne podejście do życia, troska o własne zdrowie psychiczne i przełamywanie utartych schematów – mówi Monika Mularska-Kucharek, pomysłodawczyni projektu i prezes Zarządu Fundacji Łódzka Akademia Kobiecości. Dodaje również, że znaczącym elementem projektu jest międzypokoleniowy aspekt, który ma na celu podkreślenie ważności dialogu oraz konieczności działania na rzecz tego dialogu.