Zapowiedź budowy dwóch nowych przejazdów bezkolizyjnych na terenie Łodzi

Wielce oczekiwane informacje dotarły do mieszkańców Mileszek oraz Widzewa. Na ich terenie zaplanowano realizację dwóch inwestycji polegających na budowie nowych przejazdów kolejowo-drogowych, które mają charakter bezkolizyjny. Władze miejskie Łodzi podjęły decyzję o przeprowadzeniu przetargu, którego celem jest opracowanie niezbędnej dokumentacji, kluczowej przed przystąpieniem do realizacji projektu.

W planach jest budowa przedłużenia ulicy Hetmańskiej, które ma sięgnąć do ulicy Transmisyjnej. Ten ambitny plan jest już bardzo blisko realizacji, co potwierdzają miejskie władze dzisiejszym ogłoszeniem. Polskie Koleje Państwowe wydały oficjalną zgodę na rozpoczęcie prac przy tym projekcie. Tym samym, ruszył proces przetargowy na opracowanie niezbędnej dokumentacji.

Drugą inwestycją będzie budowa nowego wiaduktu nad torami kolejowymi, który ma powstać na ulicy Malowniczej. Jeżeli wszystko będzie przebiegało zgodnie z założonym harmonogramem, obie inwestycje powinny zostać ukończone najpóźniej do końca 2026 roku.