Rozpoczęcie remontu ulicy Kilińskiego – inwestycji miejskiej dotyczącej odnawiania nawierzchni

Ulica Kilińskiego wkrótce będzie mogła pochwalić się nową nawierzchnią. Modernizacja obejmie odcinek drogi od ulicy Broniewskiego do Śląskiej. Wszystko wskazuje na to, że prace remontowe będą prowadzone bez przeszkód, pomimo ruchu drogowego.

Chłodne, zimowe dni nie przeszkodziły w rozpoczęciu tej ważnej dla miasta inwestycji. Ulica Kilińskiego jest obecnie poddawana gruntownemu remontowi. Prace obejmują wymianę nawierzchni na całym odcinku od ronda Insurekcji Kościuszkowskiej aż do Śląskiej. W nocy wykonawca wprowadził już odpowiednie zmiany w organizacji ruchu i rozpoczął etap frezowania starej, mocno zniszczonej jezdni. Dobra wiadomość dla kierowców – te prace są realizowane bez konieczności całkowitego wyłączenia ruchu na tej drodze.

Pierwszym etapem prac jest remont zachodniej strony jezdni, po jego zakończeniu robotnicy przeniosą się do drugiej połowy drogi. Mimo trwających prac, cały czas dostępny będzie przejazd od ulicy Śląskiej do Broniewskiego. Dzięki temu autobusy będą mogły kursować bez większych zmian w rozkładzie. Linie nr 59 i Z13 nie doświadczyły żadnych zmian, natomiast trasy linii 75 i N3 zostały nieco zmodyfikowane.

Remont ulicy Kilińskiego jest tylko jednym z etapów modernizacji infrastruktury drogowej w tym rejonie. Po jego zakończeniu planowana jest wymiana nawierzchni na ulicy Śląskiej, od posesji numer 48 (położonej w okolicy ulicy Niższej) do Rzgowskiej. Dzięki tym inwestycjom, mieszkańcy będą mogli cieszyć się ciągiem odnowionych dróg prowadzących od Chojen do Młynka.