Przebudowa dwóch stacji kolejowych w pobliżu Łodzi

Jak się okazuje, dwie stacje kolejowe w okolicy Łodzi czekają na istotne zmiany. Do akcji właśnie wkroczyły ekipy budowlane, które rozpoczynają prace na dworcach w Gałkowie Małym i Koluszkach. Jednak to drugie miejsce ma przejść największą transformację. Budynek, którego historia jest związana z filmową kulturą, ma zniknąć z krajobrazu Koluszek, ustępując miejsca całkiem nowemu dworcowi, który powstanie w innej lokalizacji.

Działania remontowe zostały zapoczątkowane na stacji kolejowej w Koluszkach, która pełni kluczową rolę dla mieszkańców Łodzi. Stacja ta jest ważnym przystankiem dla wielu pociągów kursujących ze stacji Łódź Fabryczna w kierunku wschodnim regionu i dalej – do stolicy kraju, Warszawy. Dworzec w Koluszkach jest dobrze znany łodzianom nie tylko ze względu na częste przesiadki, ale także dzięki swojej obecności na dużym ekranie – to właśnie tam nakręcono sceny do filmu „Bal na dworcu w Koluszkach”.

Niestety, ten historyczny budynek musi ustąpić miejsca nowoczesności. Ze względu na swoje rozmiary i związane z tym wysokie koszty utrzymania, od wielu lat pozostaje zamknięty. Teraz jego miejsce ma zająć nowa struktura, dostosowana do współczesnych potrzeb.