Ósma edycja AŻ Festiwalu: Muzyczna uczta w Akademii Muzycznej w Łodzi

Zaplanowana na 18 listopada sobota, stanowi początek jedenastej edycji AŻ Festiwalu, organizowanego przez łódzką Akademię Muzyczną. Festiwal będzie trwał aż do 3 grudnia. Podczas inauguracji, publiczność będzie miała okazję obejrzeć musical operowy „Łódź Story”, który został wyprodukowany przez samą Akademię Muzyczną. Za muzykę do tego dzieła odpowiada Włodzimierz Korcz, natomiast libretto jest dziełem Moniki Partyk. Informacje o nadchodzącym wydarzeniu przekazał Dariusz Pawłowski na łamach „Dziennika Łódzkiego”.

Na festiwalu zaprezentowany zostanie ponownie musical operowy „Łódź Story”, który rozpocznie całe wydarzenie. Wystąpienia odbędą się w weekend 18 i 19 listopada, o godzinie 18, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej przy ulicy Żubardzkiej 2a. Dzieło to ma niezwykle istotne znaczenie dla Akademii Muzycznej w Łodzi, ponieważ zostało napisane dziesięć lat temu przez absolwenta tej szkoły, Włodzimierza Korcza.

W historii przedstawionej w musicalu poznajemy bohaterów – Karola Poznańskiego, syna „króla łódzkiej bawełny”, i pracowników jego zakładów. Spektakl wraca na scenę akademicką pod reżyserią Beaty Redo-Dobber. W roli głównych bohaterów wystąpią studenci Wydziału Sztuk Scenicznych. Akademicka Orkiestra Kameralna, pod batutą Michała Kocimskiego, zapewni muzyczną oprawę. Na scenie pojawią się także chór i tancerze.