Pod Łodzią znajduje się największy kryty park rozrywki w Europie – zapraszamy do Mandorii!

Kilka kilometrów od Łodzi, w miejscowości Rzgów znajduje się pierwszy w Polsce całoroczny park rozrywki Mandoria. Jest to największy tego typu, kryty park w Europie. To doskonałe miejsce na weekendowy wypad całą rodziną. Różnorodność atrakcji zapewni wspaniałą zabawę zarówno młodszym, jak i starszym członkom rodziny. Mandoria jest doskonałą alternatywą dla, co prawda dużo większej, ale czynnej jedynie w sezonie Energylandii.

Park rozrywki Mandoria

Mandoria jest parkiem rozrywki, który w całości znajduje się pod dachem. Dzięki temu możemy ją odwiedzać przez cały rok, również przy niesprzyjającej pogodzie. Chociaż Mandoria nie jest być może tak ekstremalna i obfita w atrakcje jak Energylandia, z pewnością dostarczy ogromną ilość pozytywnych wrażeń całej rodzinie. Jest to park tematyczny, w całości inspirowany czasami renesansu. Projektanci w całości wzorowali się na portach handlowych właśnie z tego okresu. Mandorię otwarto w lipcu tego roku, a inwestorzy mają w planach ciągłe jej rozbudowywanie. Wystrój parku, kolorowe stroje animatorów i atrakcje sprawiają, że po przekroczeniu progów Mandorii, czujemy się jakbyśmy przenieśli się w czasie. To miejsce sprawi najwięcej radości dzieciom, to właśnie dla nich przygotowano mnóstwo atrakcji w postaci kolejek i karuzel. Do Mandorii możemy wybrać się całą rodziną, a dzieci, które mierzą mniej niż 85 cm wchodzą do niej za darmo.

Atrakcje w Mandorii

Teraz przyjrzyjmy się atrakcjom, które czekają na nas w Mandorii. W parku czekają na nas kolejki górskie, karuzele, pływające łódki oraz wiele więcej atrakcji dla całej rodziny. Najważniejszym punktem na mapie Mandorii jest Merkant, czyli najdłuższy w Polsce rollercoaster, znajdujący się pod dachem. Skorzystać z niego może każdy, kto ma ponad 100 cm wzrostu. Drugą kolejką jest Mroczny Dwór, czyli rollercoaster poruszający się w całkowitej ciemności. Oprócz tych kolejek, w Mandorii znajdują się karuzele, na przykład Karawana, która jest największą w Polsce karuzelą wenecką. Wśród atrakcji znajdziemy też karuzele łańcuchowe, labirynt luster, zdalnie sterowane łódzki. Możemy też unieść się ponad Mandorią na wielkim wirującym okręcie, a także skorzystać z ogromnych zjeżdżalni. Różnorodność atrakcji sprawi, że każde dziecko, młodsze i trochę starsze wyjdzie z Mandorii zadowolone.

Zaplecze gastronomiczne, godziny otwarcia oraz ceny biletów

Oprócz mocy atrakcji dla dzieci w Mandorii znajdziemy również zaplecze gastronomiczne. Jeśli planujecie spędzić tam cały dzień, nie musicie zabierać ze sobą jedzenia. Na miejscu znajdują się punkty gastronomiczne, w których można zjeść drobne przekąski, a także dania obiadowe. Znajdziemy tam pizzerię, lodziarnię, sklepik ze słodyczami, a także kawiarnię, bar i dwie restauracje. Mandoria jest otwarta codziennie. Od poniedziałku do czwartku można korzystać z atrakcji w godzinach 10-18. W weekendy i święta park rozrywki jest czynny dłużej, od 10 do 20. Cena biletu wstępu to 99 zł od osoby.