Łódzkie Niedziele Charytatywne: Darmowe Obiady dla Ubogich i Bezdomnych

Początek zimy to wyjątkowo ciężki czas dla osób żyjących w ubóstwie i bezdomności. W Łodzi istnieje jednak możliwość wsparcia tych najbardziej potrzebujących poprzez oferowanie im darmowego posiłku co tydzień, w każdą niedzielę. Ta inicjatywa jest realizowana przez różne organizacje charytatywne, które rozdzielają żywność w pobliżu katedry.

W ostatnią niedzielę, 19 listopada, przypadł Dzień Ubogich – święto, które zostało specjalnie uwiecznione mszą odprawioną w intencji osób doświadczających biedę. Ceremonii przewodniczył kardynał Grzegorz Ryś, który po zakończeniu mszy zasiadł do wspólnego posiłku z osobami ubogimi.

Przy łódzkiej katedrze serwowano takie dania jak gulaszowa zupa, żurek czy fasolka po bretońsku. Posiłek cieszył się dużym zainteresowaniem – o czym świadczyły długie kolejki stojące po niego. Kardynał Ryś również dołączył do obecnych i posilił się razem z nimi żurkiem.

Ksiądz Arkadiusz Lechowski, dyrektor Centrum Służby Rodzinie, poinformował, że na ten cel przygotowano aż tysiąc porcji jedzenia. Przyczyniły się do tego różne organizacje charytatywne – Centrum Służby Rodzinie, Towarzystwo im. Brata Alberta, Caritas, Zupa na Pietrynie oraz Bonifraterskie Centrum Medyczne. Każda z nich przygotowała po 70 litrów zupy. Oprócz ciepłego posiłku, dla ubogich przygotowano też kanapki, popcorn oraz gorące napoje jak herbata czy kawa.