Brak zmiany w opłatach za akademiki dla studentów łódzkich uczelni

W największych łódzkich ośrodkach naukowych, takich jak Politechnika i Uniwersytet, ceny za mieszkanie w domach studenckich nie ulegną zmianie i będą kontynuowane na poziomie z poprzedniego roku. W trakcie letnich miesięcy przeprowadzane są prace remontowe mające na celu podniesienie standardu zakwaterowania. Ostateczne decyzje dotyczące przydziału miejsc noclegowych dla studentów zostaną podane do publicznej wiadomości pod koniec sierpnia.

Politechnika Łódzka oferuje swoim studentom 2521 miejsc noclegowych, które są rozmieszczone w dziewięciu domach akademickich. Większość, to jest 80 procent nowo przyjętych studentów i tych, którzy wracają na uczelnię po przerwie letniej, będzie musiała dzielić pokój z innym studentem. Tylko jedna piąta wszystkich dostępnych pokoi to pokoje jednoosobowe. Dodatkowo Politechnika ma do dyspozycji 100 miejsc w pokojach gościnnych o wyższym standardzie.

„Liczba miejsc noclegowych w naszych akademikach nie różni się od ubiegłorocznej” – mówi Agnieszka Garcarek-Sikorska z Działu Promocji Politechniki Łódzkiej. „Tak samo jak koszty mieszkania. Miesięczna opłata za miejsce w pokoju dwuosobowym w domach studenckich numer III-IX wynosi 500 zł, a za pokój jednoosobowy – 600 zł. W domach studenckich numer I i II, które oferują wyższy standard, koszt miejsca w pokoju dwuosobowym z łazienką to 600-700 zł, a za pokój jednoosobowy – 800-900 zł”.

Proces rekrutacji do domów studenckich prowadzonych przez Politechnikę Łódzką rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa dwa tygodnie. Studenci mają możliwość składania wniosków za pośrednictwem elektronicznego systemu uczelni o nazwie WebDziekanat lub Portalu Rekrutacyjnego dla nowo przyjętych studentów. Decyzje dotyczące kwestii zakwaterowania zostaną wysłane drogą elektroniczną 29 sierpnia.