Wkrótce komfort pasażerów MPK ma się poprawić. Łodzianie testują nowe siedzenia

Niewygodne, niekomfortowe i brudne siedzenia w tramwajach. Znają to chyba wszyscy, którzy chociaż kilka razy w swoim życiu podróżowali łódzkim MPK. Jednak wkrótce może się to zmienić. W kilku łódzkich tramwajach, na testy, zamontowano całkiem nowe, wygodne siedzenia. Łodzianie będą mieli możliwość je przetestować, a następnie wypowiedzieć się na ich temat. Jeśli siedzenia się sprawdzą, bardzo możliwe, że pojawią się w większej ilości łódzkich tramwajów.

Nowe siedzenia w łódzkich tramwajach

Łódzkie MPK postanowiło przetestować nowe siedzenia. Na ten moment zamontowano je w jednym tramwaju, w którym przez jakiś czas będą testowane. Siedzenia są bardzo wygodne. Pokrywa je materiał, który zapobiega się zsuwaniu z nich. To doskonała alternatywa dla plastikowych, źle wyprofilowanych siedzeń, które wciąż możemy znaleźć w wielu łódzkich tramwajach. Nowe siedzenia są również bardzo estetyczne. Utrzymane w kolorystyce szaro-żółtej. Specjalna tkanina, która je pokrywa, ma być łatwa do wyczyszczenia. Jeśli siedzenia spotkają się z pozytywnymi opiniami mieszkańców Łodzi, MPK będzie montować je w większej ilości wagonów wyjeżdżających na łódzkie drogi. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przedsiębiorstwo, siedzenia będą wymieniane stopniowo, nie we wszystkich tramwajach na raz. Takie prace mają być wykonywane przy okazji przeglądów, a także remontów wagonów. Za produkcję nowych siedzeń odpowiada polska firma, która już wcześniej miała okazję współpracować z łódzkim MPK. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a pasażerowie będą zadowoleni ze zmian, możliwe, że w najbliższym czasie znacząco poprawi się komfort podróży łódzkimi tramwajami.

Siedzenia na wzór tych z fińskich tramwajów

Od jakiegoś czasu łodzianie testują tramwaje, które przyjechały do nas z Finlandii. Okazuje się, że pasażerowie, którzy mieli możliwość podróżowania tramwajami marki Variotram, bardzo chwalą sobie zamontowane w nich siedzeniach. Wiele osób zwróciło uwagę na to, że są one zdecydowanie wygodniejsze, niż te plastikowe, które na co dzień spotykają w łódzkim taborze. Jako ich główną zaletę, łodzianie bardzo często wymieniają materiały użyte do ich produkcji. Siedzenia pokrywa specjalna, szorstka tkanina, która zapobiega ślizganiu się na nich. Siedziska są też doskonale wyprofilowane i poprawiają komfort podróży. Dodatkowo łatwo utrzymać je w czystości. Łodzianie chwalą sobie również siedzenia, które możemy znaleźć w tramwajach niskopodłogowych, takich jak PESA. W tym przypadku ich największą wadą jest to, że szybko się brudzą i bardzo ciężko je wyczyścić. Pokrywa je materiał, który niestety nie jest łatwy w utrzymaniu.