Tragiczny wypadek na drodze ekspresowej S8

Na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Niecenia (powiat łaski) doszło do tragicznego zdarzenia drogowego, w którym życie stracił jeden z uczestników. W wyniku zderzenia dwóch samochodów ciężarowych nastąpiło zablokowanie ruchu na tej trasie.

Wypadku tego miało miejsce w niedzielę, 4 czerwca, nieco po godzinie 7:00 rano, na odcinku drogi ekspresowej S8 prowadzącej do Wrocławia. W miejscowości Niecenia doszło do kolizji pomiędzy dwoma pojazdami ciężarowymi. Na podstawie ustaleń policji okazało się, że kierowca ciężarówki marki MAN jechał w stronę Wrocławia i zdecydował się zatrzymać na pasie awaryjnym z powodu usterki technicznej swojego pojazdu. Niestety, w tym samym czasie na tył naczepy tego samochodu uderzyła ciężarówka marki Volvo.

W rezultacie tego tragicznego zdarzenia kierowca jednego ze zderzonych pojazdów został zakleszczony we wraku, co wymagało interwencji strażaków z łaskiej komendy oraz użycia specjalistycznego sprzętu. Mimo starań ratowników, lekarz na miejscu zdarzenia stwierdził zgon kierowcy wynikający z doznanych obrażeń. Sytuacja ta spowodowała utrudnienia w ruchu na drodze ekspresowej S8, która została zablokowana na czas prowadzenia działań ratunkowych i wyjaśniania przyczyn tego tragicznego wypadku.