Przysięga 256 ochotników w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej oraz przyszłe dostawy śmigłowców

W tomaszowskiej 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej odbyła się uroczystość przysięgi na sztandar dla 256 żołnierzy, którzy zgłosili się do dobrowolnej służby wojskowej. Wśród osób składających przysięgę było 53 kobiety. Uroczystość miała miejsce w piątek, 2 czerwca 2023 roku, a uczestniczył w niej również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W swoim wystąpieniu minister poinformował o planach dotyczących dostarczenia nowych śmigłowców do Tomaszowa Mazowieckiego jeszcze w tym samym roku.

Ochotnicy, którzy złożyli przysięgę, przeszli wcześniej przez czterotygodniowe szkolenie w ramach 25. Brygady Kawalerii Powietrznej oraz 15. Brygady Wsparcia Dowodzenia. Po uroczystości, a także miesiącu spędzonym na rozłąkę ze swoimi rodzinami, żołnierze mogli spotkać się z bliskimi i udali się do domów na przepustki.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa daje możliwość rozpoczęcia kariery w Wojsku Polskim po ukończeniu dwuetapowego procesu szkoleniowego, obejmującego etap zasadniczy oraz specjalistyczny. Całość szkolenia trwa do 11 miesięcy i jest realizowana w jednostce wojskowej wybranej przez uczestnika programu.