Techniczne problemy sparaliżowały komunikację miejską w Łodzi – podróżni zaskoczeni utrudnieniami

Rano 5 grudnia, podróżujący środkami publicznymi transportu w Łodzi napotkali na nieoczekiwane utrudnienia. Wtorkowy poranek zaskoczył ich zatrzymaniem tramwajów i autobusów w różnych obszarach miasta. Kłopoty dotknęły trasę W-Z, dzielnicę Dąbrowa, Księży Młyn oraz Pabianice.

Na Dąbrowskiego, pomiędzy Podgórną a Tatrzańską, doszło do zatrzymania ruchu tramwajowego. Przyczyną opóźnień były problemy techniczne, jak informowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) w Łodzi. Niedogodności na linii numer 2 utrzymywały się blisko dwie godziny, aż do około 8:15.

Zaledwie kilka minut po tym incydencie, o godzinie 6:30, do podobnej sytuacji doszło w innej części miasta, na wysokości trasy W-Z.

Przy skrzyżowaniu al. Bandurskiego z al. Włókniarzy MPK Łódź zmuszone było do zatrzymania swoich tramwajów i autobusów. Utrudnienia dotyczyły linii tramwajowych 10A, 10B, 12, 14, 18 oraz autobusowych 43A, 43B, 65B, 80A, 80C, 89, 99 i zgierskiej 6. Podobnie jak w poprzednim przypadku, przyczyną zatrzymania były problemy techniczne.