Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Łodzi cieszą się z nowego obiektu na Olechowie

Od dnia dzisiejszego, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 4 mają powód do zadowolenia. W łódzkim Olechowie oficjalnie otwarto dla nich nową siedzibę. To nowoczesny obiekt, który nie tylko ułatwi pracę strażakom, ale także podniesie funkcjonalność ich działania.

Inwestycja ta wymagała budowy całkowicie nowego budynku, stworzonego od zera na terenie, gdzie dotychczas nie znajdowało się żadne gospodarstwo. Zbieg okoliczności sprawił, że otwarcie jednostki miało miejsce w dniu, który jest świętem wszystkich strażaków. Uroczystość otwarcia nowej siedziby strażaków odbyła się bowiem w piątek 24 maja, w Dzień Strażaka.

Oficjalnego rozpoczęcia wydarzenia dokonano o godzinie jedenastej rano. Pierwsze słowa podczas uroczystości skierował do zgromadzonych p.o. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, starszy brygadier magister inżynier Piotr Jóźwiak. W swoim przemówieniu Jóźwiak wyraził wdzięczność, między innymi wobec Hanny Zdanowskiej, za to że udało się zrealizować plan budowy nowej strażnicy.