Skup tkanin w Łodzi

W wielu przypadkach producenci tkanin mają nadwyżki materiałów na koniec sezonu. Jeżeli nadwyżki magazynowe pozostają niesprzedane, warto rozważyć skorzystanie z usług firm zajmujących się skupem tkanin posezonowych oraz słabo rotujących. Jednym z godnych polecenia skupów tkanin jest Skup Tkanin z Dąbrowy Górniczej, działający na polskim rynku od ponad dwudziestu lat, który oferuje swoje usługi na obszarze całej Polski, w tym także Łodzi.

Które firmy mogą zdecydować się na sprzedaż tkanin hurtowych?

Przedsiębiorcy, którzy zmagają się z upadłością firmy lub zmianą obszaru działania, mogą być zainteresowane szybką sprzedażą pozostałych na magazynie tkanin. Mimo atrakcyjnej ceny, proces wyprzedaży towaru często się przeciąga, co ostatecznie prowadzi do strat. Z tego względu nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwem skupującym nadwyżki tkanin jest doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli likwidowanych hurtowni czy firm specjalizujących się w szyciu. Istotne jest, że taka firma nie musi być umiejscowiona w pobliżu, ponieważ zazwyczaj jej działalność obejmuje cały kraj.

Jakie materiały skupuje Skup Tkanin?

Firma skupuje następujące rodzaje tkanin i dzianin:

  • tkaniny z nadwyżek i zapasów magazynowych
  • tkaniny posezonowe
  • tkaniny o niskiej rotacji
  • tkaniny z likwidacji hurtowni, szwalni i innych firm tekstylnych

Skupowane są zarówno tkaniny przeznaczone do produkcji odzieży, jak i tkaniny meblowe, tapicerskie i dekoracyjne, bez względu na gatunek. Oznacza to, że skupowane są materiały wykonane z poliestru, wiskozy, bawełny czy z domieszką elastanu, o różnej grubości, gramaturze i składzie. Kolorystyka i wzornictwo poszczególnych dzianin nie mają znaczenia. Mogą to być tkaniny gładkie, wzorzyste, w stonowanych lub jaskrawych kolorach. Warto również wspomnieć, że firma skupuje materiały oraz przy okazji dodatki takie jak nici, sznurki dekoracyjne, taśmy, koronki itp.

Cena skupowanych materiałów

Ceny skupowanych tkanin są ustalane indywidualnie z każdym klientem, uwzględniając skład poszczególnych materiałów, sposób ich opakowania (oryginalne lub nie), datę produkcji, wzornictwo itd. Ważne jest, że propozycje cenowe oferowane przez firmę Skup Tkanin są atrakcyjne dla obu stron.

Po ustaleniu warunków transakcji, finalizacja sprzedaży odbywa się w ciągu trzech dni. W przypadku hurtowni czy szwalni, które pozbywają się towaru, nie trzeba martwić się transportem, ponieważ firma skupująca tkaniny zajmuje się tym aspektem.