Rozpoczęto budowę nowego przystanku kolejowego w Głownie, koszt to ponad 1,5 mln zł

W mieście Głowno, położonym w województwie łódzkim, ruszyły prace związane z budową nowego przystanku kolejowego. Cała inwestycja ma pochłonąć kwotę przekraczającą 1,5 miliona złotych. PKP PKL, spółka odpowiadająca za ten projekt, zapowiada, że pasażerowie będą mogli skorzystać z udogodnień nowej stacji już we wrześniu tego roku.

Nowo powstający przystanek kolejowy znajduje się w Głownie, niedaleko Łodzi, przy ulicy Wiejskiej. To tam, na trasie pomiędzy Łodzią a Łowiczem, lokalni mieszkańcy i podróżujący odnajdą nowy punkt na mapie komunikacyjnej regionu.

Stacja zostanie wyposażona w liczne udogodnienia dla podróżnych. Wiaty oraz ławki mają na celu poprawę komfortu oczekiwania na pociąg. Pasażerów wesprą również tablice z czytelnym oznakowaniem oraz gabloty zawierające aktualne rozkłady jazdy. Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP PLK dodaje również, że przystanek zostanie przystosowany do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących – na powierzchni peronu zostaną wyznaczone specjalne ścieżki naprowadzające. Dodatkowo, dla bezpieczeństwa podróżujących po zmroku, przewidziane jest oświetlenie LED.