Ranking TomTom: Łódź liderem w kategorii najbardziej zakorkowanych miast Polski

Według najnowszych danych publikowanych przez firmę TomTom, Łódź zajmuje niechlubne pierwsze miejsce na liście najbardziej zatłoczonych miast Polski. Uwzględniając średni czas podróży, jazda na odległość 10 kilometrów w tym mieście trwa 19 minut i 20 sekund. Mimo że jest to wynik o 10 sekund lepszy niż rok wcześniej, Łódź nadal jest najwolniejszym miastem w kraju pod względem komunikacji drogowej.

Jarosław Kostrzewa z LDZ Zmotoryzowani Łodzianie wyraża swoje frustracje dotyczące tej sytuacji, zwracając uwagę na ciągłe remonty ulic i brak efektywnego planu dojazdu do obwodnicy miasta. Zauważa, że pomimo istnienia obwodnicy wokół miasta, nie ma wystarczającej liczby dróg dojazdowych do niej. Wskazał przedłużenie ulic Włókniarzy i Wojska Polskiego, a także Konstytucyjnej oraz przebudowę przejazdu na ulicy Widzewskiej jako priorytety dla przyszłego rozwoju infrastruktury drogowej miasta.

Jeśli chodzi o ruch uliczny w samym centrum miasta, Łódź znajduje się na drugim miejscu w rankingu TomTom, tuż za Wrocławiem. Przejazd przez ścisłe centrum Wrocławia zajmuje 24 minuty i 40 sekund na dystansie 10 kilometrów, podczas gdy w Łodzi jest to 22 minuty i 10 sekund. Na trzecim miejscu plasuje się Kraków. Najmniejsze natężenie ruchu w centrum miasta odnotowano natomiast w Białymstoku.