Półkolonie w Łodzi w szkole muzycznej Yamaha

Półkolonie to doskonały pomysł spędzania przez dzieci wakacji i ferii w mieście. W Łodzi, od wielu lat, na wyjątkowe muzyczne połkolonie zaprasza szkoła muzyczna Yamaha. Warto nadmienić, że udział w półkoloniach, nie tylko przez to, że łączy naukę z zabawą, może być dla dzieci bardzo wartościowym czasem.

Udział w półkoloniach rozwija umiejętności społeczne dzieci, pomaga budować relacje z rówieśnikami, rozwijają niezależność i samodzielność, pozwalają na zdobycie nowych umiejętności, rozwijanie zainteresowań dzieci, odkrywanie nowych pasji i ukrytych talentów, pomagają rozwijać wyobraźnię i zdolności twórcze czy budują poczucie własnej wartości dziecka. 

Zalety udziału w półkoloniach muzycznych

Nie od dziś wiadomo, że uczenie dzieci gry na instrumentach muzycznych daje dzieciom bardzo wiele korzyści. Świetnie wpływa na rozwój intelektualny, emocjonalny oraz społeczny dzieci. Nauka gry na instrumentach ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu (pamięć, logiczne myślenie i zdolności rozwiązywania problemów), pomaga rozwijać zdolności matematyczne, zwiększa kreatywność. Dzięki grze na instrumentach dzieci ćwiczą koncentrację oraz dyscyplinę – tak ważną dla rozwoju dzieci i pomagającą w osiąganiu sukcesów w dorosłym życiu cechę charakteru. To tylko wybrane argumenty za tym, by zaproponować dzieciom udział w półkoloniach muzycznych, które mogą dla dzieci być pierwszym zetknięciem się z nowym, tak pozytywnym dla życia, hobby.

Półkolonie w Łodzi

Pełną ofertę półkolonii w szkole muzycznej Yamaha w Łodzi znajdziesz tutaj: https://szkolamuzycznalodz.pl/polkolonie-lodz/

Szkoła Yamaha prowadzi zarówno półkolonie letnie (w czasie wakacji w lipcu i sierpniu), jak i półkolonie zimowe (w czasie ferii zimowych). Uczniowie szkół z Łodzi i województwa łódzkiego w tym roku szkolnym będą mieli zimową przerwę w nauce szkolnej w dniach 29 stycznia – 11 lutego. W tym właśnie czasie zapraszamy ich na półkolonie do Yamahy! Zajęcia odbywają się przy ul. Milionowej 55 w Łodzi.

W trakcie półkolonii muzycznych dzieci mają okazję poznać podstawy gry na kilku instrumentach muzycznych, biorą udział w lekcjach wokalu. W czasie pomiędzy zajęciami muzycznymi uczestniczą w zabawach integracyjnych. A każdy turnus półkolonii kończy koncert dla rodziców.