Nowości w łódzkim Monopolis! Monosfera Kreatywności specjalnie dla dzieci

W łódzkim centrum Monopolis powstało miejsce, stworzone z myślą o najmłodszych mieszkańcach Łodzi. Mowa o Monosferze Kreatywności, która miała swoje otwarcie 27 listopada. Chociaż to miejsce niezwykle atrakcyjne dla dzieci, niewiele ma jednak wspólnego z typowymi salami zabaw. Monosfera Kreatywności ma dbać przede wszystkim o rozwój intelektualny dzieci. Sprawdziliśmy jakie atrakcje oraz zajęcia czekają na najmłodszych w Monopolis.

Monosfera Kreatywności

Monosfera Kreatywności to wyjątkowe miejsce dla dzieci. Wizyta w nim pozwoli dziecku rozwijać wyobraźnię, kreatywność, a także zdobywać nową wiedzę i uczyć się poprzez zabawę. W ofercie Monosfery Kreatywności znajdziemy wiele ciekawych propozycji skierowanych zarówno do osób indywidualnych, a także dla szkół, przedszkoli i innych grup zorganizowanych. Oferta Monosfery jest wyjątkowo różnorodna. Zajęcia dydaktyczne zostały odpowiednio przystosowane do wieku ich uczestników. Powoduje to, że w ofercie warsztatów i zajęć znajdzie się coś dla dzieci w wieku 2 lat, ale także dla młodzieży, aż do 18 roku życia. Ogromną zaletą Monosfery jest wykwalifikowana kadra i animatorzy, którzy prowadzą zajęcia. Do Monosfery na zajęcia możemy przyprowadzać dzieci indywidualnie. Wszyscy rodzice, w trakcie trwania zajęć, mogą skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej kompleksu Monopolis. Już teraz wiadomo, że Monosfera będzie prowadzić również zajęcia dla dzieci ze świetlic środowiskowych. 10 godzin w tygodniu animatorzy i kadra dydaktyczna poświęcą dzieciom skierowanym do Monosfery przez Fundację Virako. Szczęśliwe podwórka.

Jakie zajęcia i warsztaty znajdą się w ofercie Monosfery

Przyjrzeliśmy się planom, a także obecnej ofercie Monosfery. Wygląda to naprawdę imponująco. Pierwszą, niezwykle ciekawą propozycją są warsztaty z klockami Linden. To doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni przestrzennej, a także kreatywnego myślenia i sprawności manualnej. Klocki Linden są drewniane, wszystkie w tym samym kolorze oraz tego samego rozmiaru. Zachęcamy także do sprawdzenia oferty warsztatów z Lego robotyki i programowania GO4Robot. To z pewnością bardzo atrakcyjna propozycja, która zainteresuje wiele dzieci. Oprócz wcześniej wymienionych zajęć, w ofercie Monosfery znajdziemy warsztaty z długopisami 3D, a także zajęcia językowe i taneczne. Za naukę języków w Monosferze odpowiadają nauczyciele z Baby English Center, natomiast za taniec wykwalifikowani instruktorzy. Ponad to w ofercie Monosfery znajdują się zajęcia logopedyczne, teatralne, warsztaty plastyczne, a także kursy przygotowujące do egzaminów oraz wiele więcej. Jesteśmy pewni, że najmłodsi mieszkańcy Łodzi szybko pokochają Monosferę Kreatywności i będą do niej wracać z entuzjazmem.