Interwencja łódzkiej Animal Patrol Straży Miejskiej w obronie dręczonych kaczek w parku Staromiejskim

Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi przeprowadził działania ratunkowe na rzecz zwierząt, które padły ofiarą nieodpowiedniego zachowania przechodniów w parku Staromiejskim. Szczególnie nasiliły się przypadki nękania kaczek, które stały się niechcianym punktem zainteresowania dla miejscowej młodzieży i dzieci. Zwierzęta te, zamiast cieszyć się spokojem, musiały znosić ciągłe oblężenie i dręczenie przez ludzi, którzy podejmowali próby zrobienia z nimi zdjęć.

Na swoim profilu społecznościowym, łódzka Animal Patrol Straży Miejskiej udostępniła film dokumentujący interwencję w parku Staromiejskim. Materiał ten przedstawia sytuację, z jaką zmagali się funkcjonariusze podczas swojej misji.

W jednym z wpisów można przeczytać o matce kaczki i jej jedynym pisklęciu, które znalazły schronienie w parku po ucieczce z Manufaktury. Wybrały dla siebie niewielką kałużę, marząc o chwili wytchnienia i spokoju. Niestety, ich plany szybko zostały pokrzyżowane. Kaczki przyciągały uwagę dzieci i młodzieży, które nie dawały im chwili wytchnienia. Co gorsza, żaden z dorosłych nie zareagował na ten niepokojący widok. W końcu, strażnicy miejscy musieli podjąć interwencję – czytamy w komunikacie.