Incydent na Łódzkiej Retkini: Zderzenie samochodu i motocykla z powodu niezastosowania się do znaku STOP

Na jednej z kluczowych arterii Łódzkiego Retkini, doszło do kolizji pomiędzy pojazdem osobowym a jednośladem. Wszystkie służby ratunkowe zostały skierowane na miejsce zdarzenia, gdzie musiała także interweniować służba medyczna.

„Motocyklista został umieszczony pod opieką specjalistycznego zespołu medycznego” – donosi młodszy brygadier Jędrzej Pawlak reprezentujący Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej w Łodzi.

Ten incydent wywołał duże utrudnienia w ruchu drogowym. Tylko jeden pas był przejezdny w stronę Centrum Handlowego „Retkinia”. Kierowcy jadący w stronę ulicy Popiełuszko mogli skorzystać z objazdu przez ulicę Armii Krajowej.

Zgodnie z dostarczonymi informacjami, przyczyną zdarzenia było niezastosowanie się do znaku „STOP”. „Kierujący 33-letni mężczyzna nie przestrzegając znaku „STOP”, doprowadził do kolizji z 43-letnim motocyklistą poruszającym się ulicą Maratońską w kierunku ulicy Popiełuszko. Przeprowadzone badania trzeźwości wykazały, że kierowca samochodu osobowego był trzeźwy, w przeciwieństwie do motocyklisty, który miał 0,30 mg/l alkoholu we krwi. Motocyklista z urazem głowy i złamaną ręką został przetransportowany do szpitala” – informuje sierżant sztabowy Maksymilian Jasiak z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Teraz Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi będzie zajmował się dalszym wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia.