Akcja poddębickiej policji: poszukiwany listem gończym mężczyzna zatrzymany

47-letni mieszkaniec gminy Zadzim, poszukiwany za pomocą listu gończego oraz europejskiego nakazu aresztowania, został schwytany przez policyjnych kryminalnych z Poddębic. Funkcjonariusze musieli przebyć wiele kilometrów oraz odnaleźć miejsce ukrycia poszukiwanego, by go zatrzymać. Okazało się, że ukrywał się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Starannie przeprowadzone dochodzenie oraz czas i wysiłek włożone w lokalizację osób, które celowo unikają sprawiedliwości czy też próbują uciec przed nałożoną karą, nie są proste – podkreśla starszy sierżant Alicja Bartczak z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. W przypadku tego 47-latka, pracowitość policji zaowocowała jego zatrzymaniem na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Mężczyzna został przekazany do zakładu karnego.

Policjanci z poddębickiego wydziału kryminalnego współpracowali z funkcjonariuszami z komend wojewódzkich w Łodzi i Olsztynie, aby zatrzymać 47-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Łasku oraz europejskiego nakazu aresztowania wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Sieradzu. Mężczyzna przez dłuższy czas unikał organów ścigania, często zmieniając miejsce zamieszkania i podając fałszywe dane osobowe – informuje starsza sierżant Bartczak.

Funkcjonariusze, po wielogodzinnej pracy operacyjnej, ustalili, że poszukiwany mógł przebywać w domu na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Aby to potwierdzić, pokonali setki kilometrów. Kiedy wkroczyli do budynku, znaleźli tam poszukiwanego mężczyznę. Został on natychmiast zatrzymany i przekazany do zakładu karnego.