Nowa Lewica w Łodzi: Współpraca z KO w wyborach samorządowych i poparcie dla Zdanowskiej

Członkowie Nowej Lewicy, którzy mają zamiar zdobyć miejsca w łódzkim samorządzie, powalczą o nie na listach Koalicji Obywatelskiej. Lokalny poseł Nowej Lewicy, Tomasz Trela, podczas niedzielnej konferencji prasowej wyraził również wsparcie dla kandydatury Hanny Zdanowskiej na stanowisko prezydenta Łodzi na kolejną, czwartą już kadencję.

Deklaracja wsparcia dla Zdanowskiej była jednym z punktów konferencji prasowej prowadzonej przez Trele. Wyjaśnił on decyzję partii dotyczącą nadchodzących wyborów samorządowych, przypominając jednocześnie o współrządzeniu miastem przez lewicę i Platformę Obywatelską na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat.

Trela podkreślił korzystny bilans tego dziesięciolecia zarówno dla lewicy, jak i dla Łodzi. Stwierdził, że przyjęli zaproszenie do kontynuacji współpracy ze strony obecnej prezydent Hanny Zdanowskiej, dodając, że jeżeli postanowi ona ubiegać się o reelekcję, lewica nie wystawi swojego kandydata na to stanowisko.

Podczas konferencji poseł Trela informował również, że na początku kwietnia, dokładnie 7. dnia tego miesiąca, kandydaci Nowej Lewicy wezmą udział w wyborach w Łodzi na listach Koalicji Obywatelskiej – tak jak miało to miejsce w 2018 roku. Wyjaśnił, że wspólnie stworzą jedną listę do łódzkiej rady miejskiej, podkreślając, że wybory te są bardziej związane z indywidualnymi osobami niż z partyjnym szyldem. Wspomniał także o celu swojej partii, którym jest zdobycie co najmniej jednego mandatu radnego w każdym z siedmiu okręgów wyborczych.