Zwiększony ruch autobusów MPK Łódź do popularnych miejsc wypoczynku podczas wakacji

W sezonie wakacyjnym, MPK Łódź wprowadza dodatkowe autobusy do obsługi tras na Zdrowie, Młynek i Arturówek. Jest to odpowiedź na wzmożony ruch pasażerski do tych malowniczych miejsc w Łodzi. Wszystko wskazuje na to, że od czwartku 30 maja (Boże Ciało), pasażerowie mogą spodziewać się znaczących zmian.

Komunikacja miejska w Łodzi zostanie urozmaicona o nową linię numer 67. Ta innowacyjna linia autobusowa umożliwi szybki i przede wszystkim wygodny transport z centrum miasta do Orientarium Zoo Łódź. Dodatkowo, umożliwi ona również połączenie pomiędzy istotnymi punktami w mieście, takimi jak Piotrkowska Centrum i dworzec Łódź Kaliska. Autobusy na tej linii mają jeździć co 20 minut, każdego weekendu oraz w dni świąteczne.

Trasa nowo utworzonej linii 67 jest następująca: DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza, Bandurskiego, Krzemieniecka, Konstantynowska – ZOO ORIENTARIUM – Konstantynowska, Unii Lubelskiej, Bandurskiego, Mickiewicza, Sienkiewicza, Narutowicza, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA.

Poza tym, na Zdrowie nadal jeździ linia turystyczna numer 100, którą obsługują zabytkowe autobusy. Dodatkowo dostępne są także linie 72A, 72B, 76, 80A, 83, 97A, 97B oraz Z13.

Podczas weekendów wakacyjnych, na linii numer 85 dojeżdżającej do Arturówka będzie można zauważyć wzmożony ruch autobusowy. W godzinach szczytu autobusy mają kursować co 20 minut. Trasa linii 85 rozpoczyna się na dworcu Łódź Fabryczna.