Tragiczna próba samobójcza w łódzkim akademiku

W dniu 25 lipca, który przypadał na wtorek, doszło do dramatycznych wydarzeń w łódzkim akademiku Student Depot. Z zebranych zeznań wynika, że jednym z mieszkańców instytucji studenckiej podjął desperacką próbę odebrania sobie życia poprzez skok przez okno.

Około godziny 15, nasza redakcja została poinformowana o traumatycznym incydencie, jaki miał miejsce w jednym z łódzkich domów studenckich. Miejscem zdarzenia było Student Depot, położone przy ulicy Wróblewskiego. Świadkowie zdarzenia zgłosili obserwację osoby, która znajdowała się na parapecie okna najwyższego piętra budynku, wyraźnie zamiarującej zakończyć swoje życie.

Osoby przechodzące w pobliżu tragicznego zdarzenia opisały drastyczny widok studenta, którego nogi były widoczne zawieszone na parapet okna kilkukrotnie.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o sytuacji, służby ratownicze rozpoczęły działanie. Policja zabezpieczyła teren wokół miejsca zdarzenia, a straż pożarna przygotowała skokochron. Rozpoczęto także trudne negocjacje z celem odwieść młodego człowieka od popełnienia samobójstwa.

Policja apeluje i przypomina o konieczności być czujnym i nie bagatelizować jakichkolwiek sygnałów mogących świadczyć o tym, że ktoś znajdujący się w sytuacji kryzysowej może planować targnąć się na swoje życie.