Tragiczne zdarzenie na Chocianowickiej – czołowe zderzenie samochodu osobowego i autobusu MPK

W Łodzi, 25 lipca, we wtorek, o godzinie 7:51 doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Na scenie wypadku, czyli na ulicy Chocianowickiej, doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów – osobowego samochodu i autobusu miejskiego należącego do łódzkiego MPK, obsługującego linię numer 68. W wyniku tego tragicznego incydentu aż trzy osoby musiały zostać przewiezione do szpitala.

Po zdarzeniu, jeden z pasów ruchu na ulicy Chocianowickiej był przez pewien czas nieprzejezdny z powodu blokady. Kierowcy byli zmuszeni korzystać tylko z jednego dostępnego pasa, co mogło powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Sytuacja na miejscu była bardzo poważna – w wyniku kolizji kierowca autobusu MPK również został hospitalizowany. Okazało się, że sprawcą całego zdarzenia był kierowca samochodu osobowego marki Ford. Alarmujące było to, że mężczyzna prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień. Jego nieodpowiedzialne działanie doprowadziło do poważnej sytuacji i skutków dla zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.