Teatr Nowy w Łodzi prezentuje „Beze mnie jesteś nikim” w reżyserii Agaty Biziuk

Agata Biziuk, utalentowana reżyserka, prezentuje swój najnowszy spektakl „Beze mnie jesteś nikim” na scenie łódzkiego Teatru Nowego. Wyjątkowe przedstawienie powstało na kanwie książki autorstwa Jacka Hołuba, której głównym tematem jest problem przemocy domowej w Polsce. Warto jednak podkreślić, że sam spektakl nie koncentruje się jedynie na brutalności; jego misją jest szerzenie wiedzy i uświadamianie społeczeństwa.

Jak zaznacza twórczyni, jej dzieło ma charakter społeczno-edukacyjny. Przechodząc przez narrację pełną różnorodnych historii postaci, widzowie mają okazję dowiedzieć się więcej o mechanizmach i taktykach stosowanych przez osoby stosujące przemoc. Kierunek, w którym zmierza jej twórczość, to próba zrozumienia i przedstawienia emocji oraz motywacji obu stron zaangażowanych w przemoc domową – zarówno ofiar, jak i sprawców.

Według reżyserki, spektakl ten ma przede wszystkim ostrzegać. Daje możliwość dostrzeżenia „czerwonych flag”, czyli sygnałów ostrzegawczych mogących wskazywać na problem przemocy. W ten sposób, „Beze mnie jesteś nikim” staje się nie tylko artystycznej jakości przedstawieniem, ale również istotnym narzędziem społecznej edukacji.