Wzmożone kursy autobusów na łódzkie cmentarze

Od poniedziałku, 16 października, MPK Łódź wprowadziło dodatkowe trasy autobusowe, które mają na celu ułatwienie mieszkańcom Łodzi dotarcie do cmentarzy na terenie miasta oraz poza jego granicami. Zwróć uwagę, że numery tych specjalnych linii autobusowych można rozpoznać po oznaczeniu „C”. Te dodatkowe kursy będą dostępne do końca października i umożliwią łodzianom odwiedzenie m.in. cmentarza przy ulicy Ogrodowej oraz nekropolii w Starej Gadce.

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych 2023 rodzi pytanie: jak dotrzeć na łódzkie cmentarze? Linia C3 jest odpowiedzią na to pytanie – łączy ona plac Niepodległości z ulicą Rzgowską i kończy swój bieg na dworcu Łódź Chojny. Trasa ta obejmuje ulice Pabianicką i Rudzką, prowadzi następnie do cmentarza w Starej Gadce, a stamtąd dalej ulicą Rzgowską do krańcówki Rzgowska – Dachowa. W weekend 21-22 października trasa ta zostanie przedłużona do pętli dworcowej Łódź Chojny. Jeżeli planujesz podróżować linią C3, pamiętaj, że poza granicami miasta obowiązuje druga strefa taryfowa.

Kolejna specjalna linia, C7, została uruchomiona z myślą o łatwiejszym dostępie do cmentarza przy ulicy Ogrodowej. Trasa tej linii rozpoczyna się na dworcu Łódź Fabryczna i prowadzi ulicami Jaracza, Więckowskiego, Zachodnią i Drewnowską, kończąc bieg na cmentarzu Ogrodowej. W drodze powrotnej do dworca Fabrycznego autobusy linii C7 kierują się ulicami Drewnowską, Zachodnią, Próchnika, Sterlinga i POW.