Świętowanie odpustu parafialnego w łódzkich Kozinach na cześć rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

W dniu upamiętnienia poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, parafia Najświętszego Zbawiciela na terenie łódzkich Kozin, przeprowadziła uroczyste obchody odpustowe. Ks. Jakub Róg, doktorant z Uniwersytetu Warszawskiego i jednocześnie wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, przewodził uroczystej mszy odpustowej. Zgodnie ze starożytną tradycją parafii, uczestniczył również w naukach odpustowych podczas wszystkich porannych mszy świętych.

Kanonik ks. Grzegorz Klimkiewicz, proboszcz parafii, przypomniał wiernym o znaczeniu ostatniego tygodnia w kalendarzu liturgicznym, kiedy to obchodzono święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Pełna nazwa tego miejsca brzmi: Papieska Arcybazylika Najświętszego Zbawiciela, św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty na Lateranie. Jest to kościół będący Matką i Głową Wszystkich Kościołów Miasta i Świata.

Nasza parafia właśnie w tym dniu obchodzi swoje odpust. Jednakże, aby umożliwić jak największej liczbie wiernych skorzystanie z odpustów, uroczystość przeniesiona jest na najbliższą niedzielę – tłumaczył proboszcz podczas wprowadzenia do mszy świętej.