Rodzina uczestniczy w chrzcie, podróżując zabytkowymi powozami

W niedzielę 18 czerwca, w kościele Najświętszej Marii Panny przy ul. Zamkowej w Pabianicach, odbył się chrzest święty pięciomiesięcznej Małgosi Musiał. W uroczystości uczestniczyło 16 osób z najbliższego otoczenia dziewczynki, które przyjechały na miejsce aż czterema historycznymi powozami. Zainteresowanie staroświeckimi pojazdami było wynikiem pasji ojca Małgosi, Jarka Musiała, który zbiera zabytkowe powozy – zamiłowanie, którego nauczył się od swojego ojca.

Czwórka wyjątkowych szlacheckich pojazdów zaparkowała przed świątynią tuż po godzinie 12. W orszaku znalazła się młoda Małgosia wraz z rodzicami, rodzicami chrzestnymi – Judytą Okrojek i Rafałem Pawelskim – oraz rodzeństwem, babcią i innymi członkami rodziny. Pojawienie się eleganckich powozów wywołało spore zainteresowanie wśród wiernych zgromadzonych na mszę.

W pierwszym z pojazdów, królewskim kremowym powozie ze złotymi zdobieniami, zwanym „dynią”, podróżowała główna bohaterka tego dnia wraz z rodzicami chrzestnymi. Następne powozy przewoziły jej rodziców i babcię, ciocie, siostrę Małgosi wraz z jej chłopakiem oraz resztę bliskiej rodziny. XIX-wieczne powozy, pięknie odrestaurowane, były zaprzężone w siwe i kare konie.