Fotel obrotowy, biurko: urządzamy home office

Home office z nami pozostanie. Proces mieszania się przestrzeni biurowej z domową przyspieszył okres pandemii, ale z punktu widzenia pracownika są to dobre zmiany. Pozostaje nam przemyśleć, jak zaaranżować home office u siebie. Zadbać o odpowiedni fotel obrotowy i biurko oraz atmosferę sprzyjającą skupieniu.

Home office: od czego zacząć?

Po pierwsze, znajdźmy odpowiednie miejsce, najlepiej nieprzechodnie. Takie, w którym mamy dostęp do naturalnego światła słonecznego oraz zapewniające pewien poziom oddzielenia od strefy domowej i codziennego panującego tam rozgardiaszu. Jeśli nie jest to możliwe, możemy skorzystać z różnego rodzaju przegród: parawanów, regałów czy nawet stojaków z roślinami, które i symbolicznie i akustycznie tę przestrzeń wydzielą. Biurko ustawmy w tym miejscu tak, by naturalne światło padało z prawej bądź lewej strony, albo po prostu – na wprost. Oczywiście, jeśli nie jest to możliwe, możemy się wesprzeć oświetleniem sztucznym, które obecnie z powodzeniem ”naśladuje” to słoneczne, poprzez odpowiednie dopasowanie temperatury barwowej światła. Jeśli zadbamy o to, by sztuczne oświetlenie równomiernie obejmowało blat biurka i miało parametry barwowe w granicach 3 300 do 6 000 Kelwinów, może ono również zadziałać aktywizująco. W home office przyda się również wysoki wskaźnik oddawania barw. Jeśli współczynnik CRI jest bliski 100, wówczas przedmioty i kolory widzimy takie, jak w świetle naturalnym.

Odwiedź nas : sitmo.pl

Fotel obrotowy do home office

Domowe biuro służyć ma nam przez lata, dlatego trzeba zadbać nie tylko o odpowiednią ergonomię, ale również trwałość i jakość fotela obrotowego. Najlepsze wobec tego będzie to, które w zamyśle producenta przeznaczone jest do biur. Fotel biurowy charakteryzuje się innymi parametrami jakościowymi, przewidującymi intensywne i wieloletnie użytkowanie. Fotel obrotowy powinniśmy wybierać z takim samym namysłem jak parę butów do biegania czy sprzęt elektroniczny. Należy przymierzyć się do wybieranego fotela i upewnić się, że to konkretne spełnia nasze oczekiwania. Następnie można je odpowiednio dopasować pod siebie, nawet pod kątem kółek i w zależności od powierzchni, na jakiej będzie on stał. Optymalnym rozwiązaniem są kółka gumowane, czyli kauczukowe. Nie porysują one żadnej podłogi. Plastikowe z kolei raz, że są mniej odporne na zużycie, a dwa – spełniają swoją funkcję jedynie na wykładzinach.

Biurko do home office

Podobnie jak w przypadku fotela obrotowego, biurko do home office dobrze jest odpowiednio dopasować do swojego stylu pracy. Pamiętając przy tym, że wielogodzinne siedzenie bez zmieniania pozycji nie jest zdrowe. Mocno na tym cierpi nasz kręgosłup, ale również krążenie krwi. Polecamy zatem biurko z regulacją wysokości, które pozwala tę pozycję zmieniać. Przy takim biurku możemy pracować na siedząco i na stojąco, poruszać się swobodnie, zmieniać punkt ciężkości. W przypadku małych mieszkań czy kawalerki istotniejsza staje się wielofunkcyjność, ponieważ biurko często pełni wówczas też rolę stołu. To możliwe, jeśli zadbamy, by wyposażone było ono w mediaport oraz przemyślane prowadzenie okablowania. Taki stół i biurko w jednym również może być wyposażone w elektryczną regulację wysokości. Blat przy tym można obecnie swobodnie dopasować również do potrzeb typowo domowych, a nawet zamówić specjalny u stolarza, który następnie połączymy z odpowiednim stelażem.

Odwiedź nas : sitmo.pl

Meble biurowe – estetyka też jest ważna

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom aranżowania w domach kącika do pracy, producenci starają się urozmaicać konfiguracje mebli biurowych w taki sposób, by można je swobodnie dopasować do stylu aranżacyjnego dominującego w naszym domu. To dlatego fotele obrotowe dostępne są w różnych kolorach tapicerki i wykończeniach podstawy i dlatego blaty biurek mogą być zarówno drewniane, jak i wykonane z trwałej sklejki w rozmaitej kolorystyce. Meble biurowe mogą być wykończone industrialnie, wówczas dominować będzie błysk metalu, tradycyjnie – w drewnie i z ciepłą kolorystyką tapicerki lub nowocześnie, kiedy ich charakter określają minimalizm i prostota.

Showroom SITMO i nasze fotele biurowe ułatwią Wam wybór

Chcąc odpowiednio dobrać pod siebie zarówno biurko, jak i fotel biurowe, warto odwiedzić nasz showroom w Łodzi, gdzie profesjonalnie doradzimy w wyborze mebli do home office. Znamy się jak nikt inny na doradztwie w sprawie dopasowania odpowiedniego fotela biurowego do użytkownika, a także znamy najważniejsze parametry, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze zarówno fotela obrotowego, jak i biurka. Nie wahaj się – sprawdź, jak możesz usprawnić swoją pracę w domu.
sitmo.pl