Renowacja ulicy Ogrodowej w Łodzi: więcej niż tylko nowa nawierzchnia

Odbywający się remont ulicy Ogrodowej w Łodzi to proces wieloetapowy. Już zakończono prace na odcinku pomiędzy ulicą Gdańską a Zachodnią, natomiast do końca bieżącego roku planowane jest przekształcenie kolejnej części – od ulicy Zachodniej aż do Nowomiejskiej, który ma zmienić się w miejski bulwar.

Trzecim odcinkiem, który przeszedł renowację, jest przecznica między ulicami Gdańską i Cmentarną. Na tych terenach specjalistyczne ekipy już pozbyły się starej nawierzchni, demontując również chodniki i podbudowę. Wkrótce ruszą prace związane z budową oświetlenia oraz kanału technologicznego.

Ale jakie zmiany nastąpią na tym fragmencie ulicy Ogrodowej? Jezdnia w pobliżu cmentarza przy tejże ulicy będzie miała 6,5 metra szerokości oraz nową, równiutką nawierzchnię. Wzdłuż drogi zostaną wyznaczone parkingi. Z kolei po obu stronach jezdni pojawią się szerokie chodniki, a dla lepszej widoczności i bezpieczeństwa pieszych przejścia zostaną wyniesione. Skrzyżowanie z Gdańską zyska nawierzchnię z kostki brukowej, a jego podzielenie na dwie strefy umożliwiło wydzielenie przejść dla pieszych oraz wjazdu na teren Manufaktury.

Nie tylko drogowcy będą mieli tu dużo pracy – inwestycja obejmuje także modernizację kanalizacji, sieci energetycznej i gazowej, a także wodociągów. Poza tym położone zostaną nowe chodniki i jezdnia, a także wyznaczone miejsca parkingowe. Nie zapomniano o zieleni – pojawi się więcej drzew, tak jak to miało miejsce na wcześniejszym, już odnowionym odcinku.