Łódź: Rekordowa popularność lotniska. Europejskie uznanie dla lotniska w Łodzi!

Lotnisko w Łodzi połową sezonu wakacyjnego podsumowało swoje statystyki dotyczące lotów czarterowych, zauważając znaczny wzrost liczby pasażerów. Turkey jest najpopularniejszym kierunkiem, z sześcioma lotami tygodniowo do Antalyi. Do tej pory prawie 20 tysięcy pasażerów skorzystało z tych lotów. W sumie, 8,5 tysiąca osób poleciało do Grecji, a 1,8 tysiąca do Burgas w Bułgarii. Łącznie, 30 tysięcy pasażerów wybrało łódzkie biura podróży na swoje wakacje, co jest lepszym wynikiem niż w 2019 roku – ostatnim przed pandemią i najlepszym od dziesięciu lat.

Biorąc pod uwagę ogólną liczbę pasażerów – zarówno czarterowych, jak i regularnych – lotnisko w Łodzi przekroczyło już 200 tysiące osób.

Impresyjny wzrost liczby pasażerów na łódzkim lotnisku nie umknął uwadze Europy. Stowarzyszenie Europejskich Portów Lotniczych (ACI Europe) podsumowało pierwszą połowę roku na rynku lotniczym w Europie, identyfikując lotniska z największym procentowym wzrostem pasażerów. Łódź znalazła się wśród niewielkich regionalnych portów lotniczych, które w pełni odzyskały liczbę pasażerów sprzed 2020 roku. Inne porty na liście to Trapani, Perugia, Kutaisi, Saragossa, Memmingen i Funchal. Za Łodzią uplasowały się takie lotniska jak Beauvais pod Paryżem, Zadar, Ponta Delgada i Paphos.

Z Łodzi można polecieć na wakacje czarterem do Antalyi, Burgas oraz na Krete i Zakynthos. Dostępne są regularne loty do Alicante, Brukseli Charleroi, Dublina, Mediolanu Bergamo, Londynu Stansted i Londynu Luton. Po sezonie wakacyjnym Ryanair zwiększy liczbę kierunków; od października ruszą loty do Malagi i East Midlands. Przewoźnik zwiększy również częstotliwość lotów do Londynu Stansted z pięciu do siedmiu oraz do Alicante z dwóch do trzech.