Przepraszamy – drogowcy z Łodzi po niebezpiecznym incydencie na przejściu dla pieszych

Niedawno w Łodzi, na jednym z miejskich przejść dla pieszych, doszło do niefortunnego zdarzenia. Przy ulicy Inżynierskiej kobieta poruszająca się na wózku inwalidzkim upadła na jezdnię. Powodem był nierówny stan nawierzchni, a dokładniej dziura, w którą wpadły przednie koła jej wózka. Po tym incydencie łódzcy drogowcy podjęli inicjatywę przeproszenia i obiecali naprawić nawierzchnię na omawianym przejściu.

Incydent miał miejsce 27 sierpnia, właśnie na wspomnianej ulicy Inżynierskiej. Grupa o nazwie „LDZ Zmotoryzowani Łodzianie” udostępniła nagranie zarejestrowane przez jednego z kierowców, które dokumentuje całe zdarzenie. Na filmie widoczne są dwie osoby prowadzące wózek inwalidzki, na którym siedzi kobieta. W trakcie przechodzenia przez jezdnię na przejściu dla pieszych, wózek wpada w dziurę znajdującą się na środku drogi i kobiecie przewraca się z wózka, lądując bezpośrednio na asfalcie.

Na szczęście osoby, które prowadziły wózek szybko ją podniosły. Zarejestrowane na filmie jest również zachowanie kierowcy samochodu – autora nagrania, który chciał udzielić pomocy poszkodowanej kobiecie.