Policja rozbiła nielegalną fabrykę papierosów w powiecie brzezińskim

W ramach działań przeciwdziałających przestępczości gospodarczej, funkcjonariusze łódzkiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o prowadzenie nielegalnej produkcji papierosów. W wieku 32 i 42 lat, stali za działalnością nielegalnej fabryki tytoniu, ukrytej w jednym z domów w powiecie brzezińskim. Policjanci natrafili na znaczne ilości nielegalnego tytoniu oraz papierosów pozbawionych polskich znaków akcyzy skarbowej. W miejscu zatrzymania odnaleziono również maszyny do produkcji papierosów. Mężczyźni teraz stawią czoła konsekwencjom prawnym, które mogą obejmować do pięciu lat w więzieniu oraz wysokie grzywny.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Łodzi nieustannie monitorują lokalne środowisko przestępcze i bacznie obserwują wszelkie potencjalne zagrożenia. Dnia 5 września udali się do powiatu brzezińskiego, kierując się informacjami, które sugerowały istnienie nielegalnej fabryki tytoniu. Według tych informacji, kontrabanda oraz nielegalna produkcja miały miejsce w jednym z domów na terenie powiatu – jak poinformowała Katarzyna Zdanowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, 8 września.

Po przybyciu na miejsce, policjanci podjęli dyskretną obserwację podejrzanej posesji. Gdy upewnili się, że poszukiwani przez nich mężczyźni znajdują się na terenie nieruchomości, rozpoczęli działania mające na celu ich zatrzymanie.