Zbigniew Rau przywodzi listę PiS w Łodzi na wyborach do Sejmu

Rozpoczyna się sezon wyborczy w Łodzi, a czołową postacią na liście Prawa i Sprawiedliwości jest Zbigniew Rau, obecny szef polskiej dyplomacji. Jego rywalami na polu wyborczym będą między innymi: Dariusz Joński, były szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w regionie i obecny poseł, oraz Tomasz Trela, lider Nowej Lewicy w województwie łódzkim i zastępca przewodniczącego klubu Lewicy.

Na liście kandydatów PiS z Łodzi, poza Rau, znaleźli się również inni prominentni politycy. Wśród sześciu najwyżej sklasyfikowanych kandydatów są trzej ministrowie i jeden wiceminister. Drugie miejsce zajmuje Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii, czwarte Włodzimierz Tomaszewski, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialny za samorządy, a szóste Piotr Cieplucha, wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości.

Trzecią pozycję na liście PiS zajmuje Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, znana społeczniczka, a piątą Renata Kobiera, starosta brzezińska. Siódme miejsce przypadło Romanowi Sasinowi, byłemu wiceburmistrzowi Brzezin i posłowi z ramienia PiS. Ósmą pozycję na liście ma Radosław Marzec, przewodniczący klubu radnych PiS w Łodzi. Zwarty szereg kandydatów zamyka Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – to jemu przypadło 20. miejsce na łódzkiej liście Prawa i Sprawiedliwości.