Poszukiwani kierowcy i motornicze do obsługi autobusów i tramwajów w Łodzi

W najbliższym czasie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi zamierza rozpocząć przetarg. Celem procedury jest znalezienie nowych kierowców autobusów oraz motorniczych tramwajów, którzy będą zatrudnieni za pośrednictwem firm zewnętrznych.

29 sierpnia br., nastąpi oficjalne otwarcie przetargu organizowanego przez MPK Łódź. Planowane jest pozyskanie nowych pracowników, którzy przez najbliższe dwa lata, będą odpowiedzialni za prowadzenie łódzkich autobusów i tramwajów.

Zlecenie części usług jazdy miejskimi pojazdami komunikacyjnymi firmom zewnętrznym ma swoje korzyści. Przede wszystkim umożliwia to elastyczne dostosowanie liczby kierowców i motorniczych do bieżących potrzeb związanych z komunikacją miejską. Potrzeby te często zmieniają się na skutek przeprowadzanych remontów.

MPK – Łódź ma na tyle duże zaplecze personalne, że jest w stanie realizować wszystkie rozkłady jazdy przygotowane przez organizatora transportu zbiorowego. Niemniej jednak, przetarg na nowe stanowiska kierowców i motorniczych jest kontynuacją systematycznej polityki firmy, która regularnie prowadzi nabory i szkolenia dla nowych pracowników zarówno autobusowych jak i tramwajowych.

Jednym z przykładów linii, obsługiwanej nie tylko przez MPK Łódź, ale także przez firmę zewnętrzną, jest autobusowa Z13. W dni powszednie prywatna firma BP Tour wykonuje aż 85 kursów, podczas gdy MPK 48.