Postępy w budowie łódzkiego tunelu średnicowego: ponowne uruchomienie tarczy "Faustyna"

Kwestia postępów w konstrukcji „łódzkiego metra”, czyli tunelu średnicowego, wciąż jest na ustach mieszkańców i interesuje specjalistów. Ostatnio prace zostały tymczasowo zawieszone, ale niebawem mają być wznowione. Jest to związane z koniecznością wzmacniania budynków na trasie przyszłego tunelu, a po finalizacji tego etapu, do akcji ponownie wkroczy tarcza „Faustyna”.

Prace nad realizacją tunelu średnicowego, który będzie kluczowym połączeniem pomiędzy dworcem Łódź Fabryczna a stacjami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec, są w pełnym toku. W najbliższym czasie tarcza „Faustyna” ma powrócić do drążenia tunelu w pobliżu ul. Mielczarskiego. Obecna przerwa wynika z konieczności podjęcia działań mających na celu wzmocnienie struktury budynków znajdujących się na drodze tarczy, co ma na celu minimalizację ewentualnych szkód.

Obecnie skupiamy się na jednym z kilku planowanych tuneli. Warto dodać, że „Faustyna” ma na ten moment przerwę w drążeniu kolejnego z planowanych tuneli jednotorowych. Zgodnie z harmonogramem prac, powinien on zostać ukończony w ostatnim kwartale bieżącego roku.