Zatrzymanie przestępców nękających starsze kobiety w Łodzi

Rozboje dokonane na starszych kobietach, które miały miejsce pod koniec lipca w Łodzi, znalazły swój finał w zatrzymaniu dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za te zdarzenia. Grupa śledczych z trzeciego Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi współpracowała z funkcjonariuszami z Komisariatu w Konstantynowie Łódzkim, aby zaprowadzić do sprawiedliwości 30-letniego i 35-letniego mężczyznę. Obydwaj są podejrzani o napad i kradzież, a ich ofiarami padły seniorki. Oprócz tego, przestępcy uciekli ze sceny zbrodni samochodem, który wcześniej skradli – skodą. Obaj mężczyźni zostali oskarżeni o rozboje przez prokuraturę, a teraz stawią czoła karze do 12 lat pozbawienia wolności.

W dzielnicy Retkinia w Łodzi, 17 i 18 lipca, napastnicy zaatakowali dwie starsze kobiety, które miały 82 i 84 lata. Agresorzy użyli gazu łzawiącego, następnie przewrócili pokrzywdzone na ziemię i zabrały im torebki oraz pieniądze ukryte w ubraniu.

Policjanci z łódzkiego komisariatu prowadzili intensywne śledztwo w celu odnalezienia sprawców tych zbrodni. Analiza zgromadzonych dowodów pozwoliła zidentyfikować pojazd używany przez sprawców. Początkowo auto było zarejestrowane na terenie Konstantynowa Łódzkiego, ale zostało skradzione – informuje rzeczniczka prasowa Kamila Sowińska.

Ściśle współpracujące siły policyjne doprowadziły do ustalenia tożsamości przestępców. Pierwszy z nich został aresztowany 20 lipca 2023 roku przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu. Następnie został przetransportowany do komisariatu policji w Retkini w Łodzi na dalsze czynności śledcze, podczas których przedstawiono mu dodatkowe zarzuty dotyczące rozboju. Drugi z mężczyzn został aresztowany kilka dni później.