Nowy kierunek kształcenia dostępny w Łodzi – technik animacji

Począwszy od nadchodzącego roku szkolnego, mieszkańcy Łodzi będą mieli możliwość zdobycia nowych umiejętności i wykształcenia w niecodziennym zawodzie. Największym założeniem jest umożliwienie studiowania zaocznie kierunku technika animacji na terenie łódzkiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Z dniem 1 września, nazwa technik animacji znajdzie się na oficjalnej liście kierunków szkół branżowych. To ogromna szansa dla Łodzi, miasta o bogatych tradycjach filmowych, które było miejscem narodzin takich produkcji jak „Miś Uszatek”, „Colargol”, „Muminki” czy „Kot Filemon”. Teraz, dzięki staraniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, mieszkańcy tego miasta będą mogli zdobyć umiejętności niezbędne do tworzenia podobnych dzieł.

Sektor animacji i efektów specjalnych to dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki, która otwiera przed młodymi ludźmi drzwi do przemysłu twórczego. Jak jednak wynika z opracowanej w tym roku strategii edukacyjnej dla tej branży, inicjowanej przez łódzką firmę MOMAKIN, współpracującą z twórcami filmów animowanych i działającą na międzynarodowym rynku produkcji, dystrybucji oraz promocji, rozwoju tego sektora często hamuje brak specjalistów o praktycznych umiejętnościach zawodowych.