Poszukiwani łódzcy wandale niszczący samochody

Nad ranem w Łodzi, na osiedlu Retkinia, zauważono poważne zniszczenia w szeregach zaparkowanych pojazdów. Oficjalne źródła policyjne donoszą, że sprawcami tych aktów wandalizmu są dwaj nieznani mężczyźni, którzy brutalnie rozbili szyby w ponad 30 autach. W tym momencie trudno stwierdzić, czy liczba poszkodowanych jednostek transportu nie jest większa. Władze policyjne zwracają się do lokalnej społeczności o współpracę przy identyfikacji sprawców.

Ze źródeł dowiadujemy się, że policja otrzymała pierwsze zgłoszenie o dewastujących działaniach dwóch osób na parkingu przy ulicy Kusocińskiego około godziny 1 w nocy w poniedziałek. Niestety, kiedy patrol dotarł na miejsce, winowajcy zniknęli. Z początkowych dochodzeń wynika, że zaatakowano łącznie 13 pojazdów. Wandale bezlitośnie rozbijali przednie, tylne oraz boczne szyby w samochodach, używając nieznanej na razie broni – informuje sierżant sztabowy Maksymilian Jasiak z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Kolejni mieszkańcy Retkinii zgłaszali swoje straty w następnych godzinach po incydencie. We wtorek rano liczba pojazdów z rozbitymi szybami przekroczyła już 30 i istnieje obawa, że ta liczba może jeszcze wzrosnąć.

„Prowadzone są energiczne działania mające na celu ustalenie tożsamości sprawców” – potwierdza Jasiak. „Analizujemy zeznania świadków i dokonujemy przeglądu nagrań z monitoringu. Nasze ustalenia sugerują, że sprawcami mogą być dwaj mężczyźni, którzy byli ubrani na ciemno i mieli zakryte twarze podczas popełniania przestępstwa. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w identyfikacji tych huliganów proszone są o skontaktowanie się z policją.”