Podium dla oblackiej parafii na Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Łodzi

Miejsce trzecie na podium Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza, które miały miejsce w Łodzi, zdobyła drużyna z parafii oblackiej pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus zlokalizowanej w Siedlcach. Część ogólnokrajowych zawodów była pod patronatem „KnC” („Króluj nam, Chryste”), popularnego periodyku skierowanego do ministrantów.

Znakomity występ zaprezentował Mikołaj Adamiak, który zdobył hat-tricka i okazał się być najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju. Tak znaczący triumf to niecodzienne wydarzenie i powód do dumy. Ogromne brawa należą się wszystkim zaangażowanym w osiągnięcie takiego sukcesu: od graczy, poprzez trenerów i opiekuna duchowego, aż po rodziców.

Jest to moment pełen radości i wdzięczności za intensywne emocje, determinację aż do końca oraz godne reprezentowanie parafii św. Teresy na scenie krajowej. Z mistrzostw wracamy do Siedlec z plecakiem pełnym pięknych wspomnień i bagażem doświadczeń, które zaostrzają apetyt na walkę o najwyższe laury w następnym roku – takie słowa można przeczytać na profilu oblackiej parafii.