Pasieka Jaros z Łaziska triumfuje na arenie międzynarodowej

Pochodząca z Łaziska w gminie Tomaszów rodzinna firma Pasieka Jaros została uhonorowana Nagrodą Gospodarczą Województwa Łódzkiego – Biznes na PLUS. Wyróżnienie to odebrali właściciele podczas Europejskiego Forum Gospodarczego, które miało miejsce w Łodzi. Firma zatrudniająca 15 osób odniosła zwycięstwo w kategorii „Międzynarodowy sukces”. Aby poznać kulisy tego osiągnięcia, postanowiliśmy odwiedzić siedzibę Pasieki Jaros przy Łazisko 46. Już niebawem opublikujemy również materiał wideo z naszej wizyty!

Historia Pasieki Jaros sięga roku 1978, kiedy to założyciel Maciej Jaros kupił swoje pierwsze pszczoły. Od 1991 roku firma koncentruje się na produkcji miodu pitnego, który zdobywa wiele prestiżowych nagród międzynarodowych i stanowi główny filar działalności. Założyciel pasieki opowiada, że wszystko zaczęło się od zakupu jednej rodziny pszczeliej – wykupionej potajemnie przed rodzicami i za pieniądze zarobione ze sprzedaży butelek…

Wspominając swój pierwszy kontakt z pszczołami, Maciej Jaros mówi: „Miałem 13 lat. To było 67 lat temu. Kupiłem rodzinę pszczelą, a ul sam zrobiłem z deseczek. Była to miłość od pierwszego wejrzenia”. Dzięki zaangażowaniu i pasji założyciela, Pasieka Jaros przekształciła się w prężnie działającą firmę o międzynarodowej renomie.