Nowa era w Województwie Łódzkim: Joanna Skrzydlewska objęła stanowisko Marszałka

Po 3 miesiącach od wyborów samorządowych, Joanna Skrzydlewska zasiadła na fotelu Marszałka Województwa Łódzkiego. Tym samym rozpoczęła nowy rozdział w historii zarządu tego województwa.

Przed wyborem nowego marszałka, radni Sejmiku Województwa Łódzkiego dokonali wyboru swoich wiceprzewodniczących. Do prezydium dołączyli Magdalena Spólnicka reprezentująca Koalicję Obywatelską oraz Piotr Bors z Lewicy. Z kolei kandydatura Janusza Ciesielskiego z Prawa i Sprawiedliwości nie zdobyła wystarczającej ilości głosów, aby zakwalifikować się do prezydium.

Kiedy przyszedł punkt programu dotyczący wyboru marszałka, wywiązała się gwałtowna dyskusja. Po niej, przyszła pora na wystąpienia kandydatów. Wśród zgłoszonych kandydatur znajdowali się Joanna Skrzydlewska oraz Grzegorz Schreiber. Głosowanie nad nimi nastąpiło prawie godzinę po rozpoczęciu sesji. Joanna Skrzydlewska została wybrana na stanowisko marszałka, zdobywając 17 głosów, podczas gdy jej rywal uzyskał 16.

Nowa Marszałek Województwa Łódzkiego, Joanna Skrzydlewska, to doświadczona polityk. Była posłanką dwóch kadencji Sejmu oraz pełniła funkcję eurodeputowanej. Od listopada 2019 roku aż do kwietnia 2024 roku zajmowała stanowisko wiceprezydenta miasta Łodzi.