MPK Łódź przeprowadza testy nowego modelu autobusu hybrydowego, Mercedes Citaro, który wyposażony jest w kamery zastępujące lusterka

W ostatnim czasie do Łodzi przybył nowatorski autobus marki Mercedes Citaro hybrid. Ten zaawansowany technologicznie pojazd ma być intensywnie testowany na łódzkich drogach przez MPK Łódź do 20 grudnia, na różnych trasach miejskich.

Unikalną cechą autobusu Mercedes Citaro hybrid jest napęd hybrydowy, składający się z silnika spalinowego oraz silnika elektrycznego, które współpracują ze sobą. Ta synergia pozwala na notable redukcję spalania paliwa. Innym niecodziennym rozwiązaniem, jakie wprowadzono w tym pojeździe to zastąpienie tradycyjnych zewnętrznych lusterek kamerami. Obraz z kamer jest transmitowany bezpośrednio do ekranów umieszczonych wewnątrz kabiny kierowcy.

Pojazd ma wyjechać na łódzkie arterie komunikacyjne już pod koniec obecnego tygodnia i będzie kontynuował kursy do 20 grudnia. Podróżni będą mieli okazję spotkać go na trasach linii 55, 64A i 64B, 72A i 72B oraz 75A i 75B.

Jest to jednocześnie kolejny nowy model autobusu, którego testowanie podjęło MPK Łódź. W minionym tygodniu rozpoczęły się testy innego pojazdu, tym razem przegubowego autobusu elektrycznego MAN Lion’s 18 E.